Chcę kupić ubezpieczenie na życie, od czego zacząć? | Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Chcę kupić ubezpieczenie na życie, od czego zacząć?

Coraz więcej osób zachęconych pozytywnymi opiniami o ubezpieczeniach oraz zainteresowanych ochroną rodziny w razie nieprzewidzianych sytuacji zastanawia się nad zakupem ubezpieczenia na życie. Jednak wgłębiając się w sprawę mało kto wie jak się do tego zabrać, na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia oraz podpisywaniu umowy.

Umowa ubezpieczenia na życie w może być zawarta w jednym z wielu dostępnych pakietów oferowanych przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Każdy z nich oferuje nieco inne warunki, toteż warto przyjrzeć jakie mamy możliwości i wybrać propozycję najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb. Do dyspozycji mamy między innymi:

  • ubezpieczenia na życie i dożycie,
  • dla osób wychowujących dzieci,
  • dla inwestorów,
  • dla kredytobiorców,
  • dla seniorów,
  • oraz ubezpieczenia chroniące dzieci.

Wybór ubezpieczenia zależny jest od naszej sytuacji życiowej. Ważne jest, aby określić powód wykupu ubezpieczenia. W zależności, czy chcemy zapewnić ochronę rodzinie, pomnożyć oszczędności czy też zaoszczędzić na studia dla dziecka umowa ubezpieczenia będzie się różnić. Wybór interesującego nas produktu to pierwszy i najważniejszy etap procesu zakupu polisy. Jest to najważniejszy etap, gdyż już w tym momencie musimy podjąć decyzję co chcemy osiągnąć poprzez zakupienie ubezpieczenia na życie.

Kiedy już znajdziemy ofertę, która wyda nam się interesująca w pierwszej kolejności należy zapoznać się z OWU. Ogólne Warunki Ubezpieczenia mogą się różnić w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego i konkretnego ubezpieczenia. OWU to składnik umowy ubezpieczenia warto się z nim dokładnie zapoznać przed podpisaniem umowy. W nim zawarte są wszelkie informacje dotyczące zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Częścią OWU, której nie wolno nam przegapić przed podpisaniem umowy, są wyłączenia odpowiedzialności, a więc sytuacje w których ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia. Każde towarzystwo ma dowolność w konstruowaniu umowy, dlatego też w wyłączeniach mogą się znajdować zapisy dotyczące różnorodnych sytuacji.

Jeśli jakiekolwiek zapisy zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia wydadzą nam się niejasne warto skonsultować się z przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Porady możemy również szukać, gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie określić jakie ubezpieczenie nas interesuje, czyli jakie spełniło by nasze oczekiwania.

W sytuacji gdy zdecydowani jesteśmy na konkretny typ ubezpieczenia, wybór towarzystwa ułatwić mogą porównywarki oraz rankingi ubezpieczeń na życie. Za ich pomocą wypełniając formularz można otrzymać kilka wersji cenowych polis różnych towarzystw ubezpieczeniowych o podobnej strukturze, co znaczy o podobnym zakresie ochrony i zbliżonych cenach. Porównanie ubezpieczeń na życie to świetne rozwiązanie dla osób, które szukają najlepszych rozwiązań.

Samo zawarcie umowy ubezpieczenia na życie jest bardzo proste. W zależności jaki produkt wybierzemy mamy szereg możliwości kontaktu z towarzystwem, od maila, poprzez telefon, kontakt w punkcie obsługi na spotkaniu z agentem kończąc. W związku z tym umowę można zawrzeć niemal w każdym momencie.