Czy koszt ubezpieczenia na życie musi być wysoki? | Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Czy koszt ubezpieczenia na życie musi być wysoki?

pieniadze czlowiek

Zwykle właśnie tak myślimy: koszt ubezpieczenia na życie jest zbyt wysoki i zaczynamy szukać tańszej polisy. Jednak w tym przypadku tańsze nie zawsze (a może i w nigdy) nie idzie w parze z jakością. Czy to jednak oznacza, że jesteśmy „skazani” na wysoki koszt ubezpieczenia na życie?

Oczywiście, że nie! Koszt ubezpieczenia powinien być dostosowany do nas

Przede wszystkim, gdy chcemy obniżyć koszt ubezpieczenia na życie – warto rozejrzeć się za dobrym ubezpieczeniem grupowym. Jeśli pracujemy w większej firmie – nasz pracodawca pewnie ma podpisaną taką umowę z którymś z towarzystw. Nie jest to może idealne rozwiązanie, ale ubezpieczenia grupowe mają ewidentnie także swoje korzyści. A już na pewno jest nim niski koszt takiego ubezpieczenia na życie.

Nie dajmy zatem się zwariować doradcom ubezpieczeniowym, którzy za wszelka cenę chcą nas przekonać że ubezpieczenie indywidualne jest jedną rozsądną decyzją przy wyborze polisy na życie. Jasne – ubezpieczenia grupowe może nie zagwarantują nam idealnej ochrony, która jest ściśle dopasowana do naszych potrzeb, jednak jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na wysoki koszt ubezpieczenia na życie.

Grupowe ubezpieczenia na życie nie takie złe, jak je rysują

I nie ma po co demonizować ubezpieczeń grupowych. Niewiele osób ma na tyle dużo wiedzy o ubezpieczeniach i nie każdemu agentowi chce się poświęcić na to tyle czasu, aby faktycznie każdy z klientów miał idealnie dopasowaną ofert ubezpieczeniową do jego potrzeb.

Niestety – często indywidualne ubezpieczenia na życie są tak samo szablonowe, jak i te grupowe. Jeśli zatem chcemy obniżyć koszt ubezpieczenia na życie, a nie zależy nam na dodatkowych ryzykach – spokojnie możemy wybrać ofertę ubezpieczeń grupowych. Warto jednak mieć świadomość tego, że jest to oferta ograniczona.