Czy wiesz ile kosztuje polisa na życie? | Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Czy wiesz ile kosztuje polisa na życie?

pieniądze

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem ubezpieczenia na życie, interesuje nas przede wszystkim to, ile kosztuje polisa na życie. I choć oszczędność nie jest złą cechą – warto jednak wiedzieć, że polisa na życie nie należy do tych produktów, na których opłaca się oszczędzać za wszelką cenę.

Ile kosztuje dobra polisa na życie?

Warto zatem pytać nie tyle o to, ile kosztuje polisa na życie jako taka, lecz jaki jest koszt dobrej polisy. Takie postrzeganie sprawy potrafi naprawdę wiele zmienić. Możemy w końcu znaleźć polisę na życie za jedną złotówkę dziennie (popularne są takie reklamy), jednak czy faktycznie będą to pieniądze wydane mądrze? No i najważniejsze – czy w ogóle dostaniemy za tą kwotę świadczenie, które będzie nas satysfakcjonować. Niestety – nie mam w tej materii dobrych wiadomości.

Dobre zabezpieczenie musi mieć swoją cenę?

Czy na polisie na życie warto jest oszczędzać?

Słyszałam o przypadkach, kiedy polisa na życie kosztowała kilkanaście złotych, a suma ubezpieczenia nie przekraczała nawet tysiąca złotych! Taka kwota nie jest w stanie opłacić niczego i według mnie bardziej opłacalne byłoby comiesięczne wpłacanie tych kilkunastu złotych na konto oszczędnościowe.

Jednak właśnie takie ubezpieczenia najłatwiej jest reklamować – niski koszt polisy na życie brzmi zachęcająco, a przecież nie wszyscy wiemy, o co dokładnie pytać zanim podpiszemy umowę ubezpieczeniową. Tym samym sprzedawana jest całkiem pokaźna liczba polis na życie, które tak naprawdę przed niczym nie są nas w stanie zabezpieczyć, a już na pewno nie zagwarantują potrzebnego parasola finansowego wtedy, kiedy go potrzebujemy.

Nie tylko to, ile kosztuje polisa na życie, ale też co nam daje

Pamiętajmy zatem, że nie jest najważniejsze to, aby ubezpieczenie po prostu mieć. Polisa na życie jest istotna tylko wtedy, kiedy faktycznie daje nam ochronę, na której nam zależy. Z tego jasno wynika, że nie jest ważne tylko to, ile kosztuje polisa na życie, lecz także to, co za ową cenę dostaniemy. I właśnie tego powinniśmy się trzymać decydując się na określoną ofertę ubezpieczeniową.