Jak obniżyć cenę ubezpieczenia na życie? | Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Jak obniżyć cenę ubezpieczenia na życie?

Nie należy słuchać głosów osób, które twierdzą, że ubezpieczenia na życie są wyjątkowo drogie, a te tańsze nie zapewnią nikomu odpowiedniej ochrony. To tylko dowodzi, że te osoby nie mają za dużego pojęcia o temacie ubezpieczeń i tylko wprowadzają innych w błąd. Droga polisa i tania polisa mogą się od siebie oczywiście różnić zakresem ochrony, ale nie każdemu potrzebny jest od razu najdroższy wariant, ponieważ można płacić za opcje, z których nawet nie będzie się korzystać. Jak jeszcze można obniżyć cenę ubezpieczenia na życie?

Wybór ubezpieczenia na życie może przysporzyć problemów, dlatego warto zerknąć na stronę http://ubezpieczenienazycieonline.pl/jak-wybrac/, aby dowiedzieć się, na jakie czynniki są najistotniejsze przy decydowaniu się na zakup polisy na życie. My dzisiaj natomiast skupimy się na oszczędzaniu.

Ile powinna wynosić suma ubezpieczenia?

Można zmniejszyć sumę ubezpieczenia w polisie ochronnej, biorąc pod uwagę fakt, ile pieniędzy na godne życie będzie potrzebowała rodzina po naszej śmierci, zwłaszcza jeśli jesteśmy jej żywicielami. Kwota powinna zapewniać dobre utrzymanie na jakiś czas, pozwolić osiągnąć stabilizację finansową po nieszczęściu. Suma orientacyjna powinna być jak najbardziej zbliżona do tej niezbędnej, aby niepotrzebnie jej nie podwyższać, ponieważ m.in. od niej zależy wysokość miesięcznej składki.

Kiedy i gdzie powinno się ubezpieczyć, aby płacić mniej?

Na zwyżki, naliczane przez ubezpieczyciela, narażone są osoby starsze, dlatego że są w grupie podwyższonego ryzyka z racji wieku i przewlekłych chorób. Generalnie ludzie młodzi zapłacą mniej za ubezpieczenie, ponieważ w ich przypadku ryzyko dla ubezpieczyciela jest mniejsze. Mogą wybrać polisę terminową, ponieważ dopiero precyzują swoje plany na przyszłość i z czasem mogą potrzebować innego rodzaju ochrony. A gdzie należy się ubezpieczyć? Tam, gdzie najtaniej? Niekoniecznie – nie powinniśmy się kierować tylko ceną ubezpieczenia, ale zakresem odpowiedzialności ubezpieczyciela – jeśli już sprecyzujemy wymagania, które ma spełniać polisa na życie, powinniśmy poszukać takiej, która faktycznie je spełnia i jest korzystna cenowo. Ubezpieczyć można się również w zakładzie pracy, co ze względu na czynnik rozproszenia (branie pod uwagę np. średniej wieku pracowników) może być opłacalne dla starszych osób, lecz należy pamiętać, że przez niską składkę suma ubezpieczenia jest również niższa; poza tym ubezpieczenie w zakładzie pracy może nie posiadać wystarczającej ochrony.