Jak szukać opinii o ubezpieczeniach w Internecie? | Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Jak szukać opinii o ubezpieczeniach w Internecie?

Internet jest kopalnią informacji o ubezpieczeniach – niestety nie można w pełni mu ufać. Na forach internetowych roi się od wpisów, w których ubezpieczyciele są nazywani oszustami i różnymi innymi negatywnymi określeniami. Niestety ci forumowicze zupełnie nie biorą pod uwagę tego, że zaistniałe sytuacje wynikają głównie z nieodpowiedzialności i nieświadomości osoby ubezpieczonej – ale o tym w Internecie już nie przeczytamy. Jak szukać rzetelnych opinii o ubezpieczeniach na życie w Internecie?

Autor artykułu http://ubezpieczenie-na-zycie-opinie.pl/ubezpieczenie-na-zycie-forum-prawde-ci-powie/ potwierdza, że opinie na forach internetowych należy traktować z przymrużeniem oka. Niestety wiele tych negatywów wynika z tego, że klienci towarzystw ubezpieczeniowych nie czytają dokładnie umów – nie mają pojęcia o wyłączeniach odpowiedzialności i nie zdają sobie sprawy z tego, jak przebiega proces likwidacji szkody. Jak w takim razie oddzielić te nierzetelne opinie od prawdziwych?

Najlepiej ominąć fora internetowe i poszukać rankingów towarzystw ubezpieczeniowych, które będą uwzględniały w ocenach wiele aspektów działalności: liczbę i zadowolenie klientów, wypłacalność odszkodowań, okres działalności w Polsce, itp. Taki ranking powinien obiektywnie oceniać co najmniej kilkanaście towarzystw ubezpieczeniowych, aby był wiarygodny. Rankingi zamieszczane na stronach poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych mogą być mocno subiektywne, ponieważ logiczne jest to, że dana firma będzie chciała wypaść jak najlepiej w oczach potencjalnego klienta – może więc umniejszyć zalety konkurencji.

Jeżeli nie polecamy korzystania z for internetowych, co jeszcze można zrobić przed ostatecznym wyborem ubezpieczenia? Przede wszystkim przeczytać bardzo dokładnie OWU i w razie wątpliwości zapytać o wszystkie niejasności agenta ubezpieczeniowego – aby później nie mieć nieuzasadnionych pretensji.