Ubezpieczenia w sieci | Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Ubezpieczenia w sieci

Czy Polskie społeczeństwo szuka ubezpieczeń na życie w sieci?

 

W dzisiejszych czasach w Internecie szukamy informacji, robimy zakupy, sprawdzamy konto bankowe, również dokonujemy wszelkiego typu płatności. Czy Polacy są zainteresowani nabywaniem ubezpieczenia na życie w sieci?

 

W Polsce wiele firm ubezpieczeniowych sprzedaje ubezpieczenia przez Internet, czy telefon. Największym zainteresowaniem cieszą się ubezpieczenia komunikacyjne (zapewne ze względu na ustawową konieczność posiadania polisy OC), na życie, mieszań, zdrowotne. Mniej internautów kupuje sieci ubezpieczenie turystyczne.

 

Początkowo Polacy dosyć sceptycznie podchodzili do zakupu polis przez internet. Jednakże w ostatnim czasie trend ten uległ zmianie. Od niedawna rynek ten przezywa swój dynamiczny rozwój.

 

Oczywiście nadal wiele osób jest nieufnych takim rozwiązaniom i woli w tradycyjny sposób szukać odpowiedniego dla siebie ubezpieczenia na życie. Jednakże coraz więcej polaków zaczyna korzystać z Internetu i wybiera je jako miejsca, gdzie kupuje ubezpieczenie na życie. Co skłania ludzi do nabywania tym kanałem dystrybucji polis na życie? Niewątpliwie jest to cena, ale również wygoda oraz oszczędność czasu, który w dzisiejszych czasach jest tak bardzo cenny.