Ubezpieczenie dla przyszłej mamy | Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Ubezpieczenie dla przyszłej mamy

baby-feet-1440380-m

Często jako agenci dostajemy pytania od przyszłych rodziców: „jestem w trzecim miesiącu ciąży, jak się ubezpieczyć, żeby dostać pieniążki za urodzenie maluszka?”. Odpowiadamy: NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI! Nie można ubezpieczyć się na okoliczność, która już zaszła. To tak, jakbyś chciał wykupić polisę na uprzednio zalane mieszkanie… O odpowiednim ubezpieczeniu na życie powinniśmy pomyśleć już na etapie planowania rodziny.

Jeśli przystępujemy do grupowej umowy ubezpieczenia w pracy, warto sprawdzić, czy posiada ono opcję dodatkowego świadczenia w razie ciąży.

I tu dygresja – zdarzają się takie agencje, które skracają okres karencji np. do pół roku, albo całkowicie z niego rezygnują. Dzieje się tak z powodu niskiego ryzyka ubezpieczeniowego akurat w tych zakładach pracy. Są to jednak sporadyczne przypadki – szansa, że będziesz pracować w takim miejscu, jest naprawdę nikła.

Jeżeli planujesz wykupienie indywidualnej polisy, zapytaj agenta o możliwość wypłaty dodatkowego funduszu po urodzeniu dziecka.

Kolejną rzeczą, o której warto pomyśleć, jest zabezpieczenie przyszłości dziecka. Najlepsze do tego celu będzie ubezpieczenie posagowe. To taki typ polisy, w który łączy funkcję ochronną i inwestycyjną. W przypadku śmierci rodziców dziecko otrzymuje odszkodowanie. Towarzystwo przejmuje wtedy obowiązek płacenia składek, a uzbierane pieniądze dziecko dostaje, gdy ukończy rok życia określony w umowie. Gdy rodzice przeżyją cały okres umowy, cały czas to oni opłacają składki; podobnie jak na lokacie pieniądze procentują. Zebrane w ten sposób fundusze dziecko otrzymuje w czasie określonym w umowie. Może je przeznaczyć np. na mieszkanie lub studia.