Wybór ubezpieczenia | Jakie ubezpieczenie na życie wybrać?

Wybór ubezpieczenia

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać

 

Chcesz kupić ubezpieczenie na życie i nie wiesz od czego zacząć? Decyzja o jego nabyciu powinna być przemyślana i rozsądna. Wiąże ona nas z towarzystwem na wiele długich lat i dotyczy zbyt ważnych dla nas dziedzin życia aby do sprawy podejść lekceważąco.

party

Rynek ubezpieczeń na życie jest przepełniony ofertami. Od czego należy zacząć aby wybrać odpowiedni dla nas produkt?

 

Najpierw należy przeprowadzić analizę własnych potrzeb. Zastanówmy się ile wynoszą nasze zarobki? Ile osób utrzymuje się z nich? Czy posiadamy jakieś zobowiązania finansowe? Czy w najbliższej przyszłości coś ma się zmienić – kolejne dziecko, kredyt?

Na jaką sumę ubezpieczenia wykupić polisę?

Aby prawidłowo zabezpieczyć swoich bliskich trzeba wybrać odpowiednią sumę ubezpieczenia. Obliczyć ją można w prosty sposób: miesięczne wydatki netto pomnożyć przez okres 24 miesięcy. Do tej kwoty należy dodać sumę wszystkich zobowiązań, a więc kredytów, pożyczek, itp. Wynik będzie odpowiadał wysokości sumy ubezpieczenia na życie, którą powinniśmy wybrać. Pozwoli ona zabezpieczyć rodzinę na 2 lata.

 

Warto również zastanowić się jaką funkcję ma pełnić dane ubezpieczenie życiowe. Czy ma być ono jedynie ochronne czy chcesz inwestować zbierając kapitał na przyszłą emeryturę. A może ma to być ubezpieczenie posagowe, a więc wykupione z myślą o dziecku.

 

W analizie potrzeb pomoże nam również agent ubezpieczeniowy, który dzięki specjalnym narzędziom m.in. ankietom sprawdzi jakie ubezpieczenie będzie najbardziej dopasowane do naszej aktualnej i przyszłej sytuacji.